Program

Kategoria “ Młode Talenty”  (max 15 minut) – do 13 lat (przed czternastymi urodzinami)

  • Program  dowolny do wyboru  uczestnika.

      

Kategoria “Młodzi Wirtuozi” (Max 20 min.)- do 16 lat (przed siedemnastoma urodzinami)

  • Dowolny utwór wirtuozowski

  • Dowolny utwór F.Chopina lub J.W.Krogulskiego

  • Jeden lub więcej utworów dowolnych do wyboru uczestnika

Kategoria “Młodzi Artyści” (Max 25 min.) - do 19 lat (przed dwudziestymi urodzinami)

  • Dowolny utwór F.Chopina albo J.W. Krogulskiego

  • Utwór o charakterze wirtuozowskim

  • Jeden lub więcej utworów dowolnych do wyboru  uczestnika

 

 

 

Kategoria “Mistrzowie fortepianu” - bez limitu wiekowego

I Etap:

  • F.Chopin - Etiuda

  • Etiuda jednego z następujących kompozytorów: F. Liszt, S. Rachmaninow, A. Skriabin, I. Strawiński, W. Lutosławski, G. Ligeti, G.Cziffra, N Kapustin, S. Prokofiev, K.Szymanowski lub G.Bizet/V.Horowitz wariacje na tematy z Carmen lub F.Mendelssohn/F.Liszt/V.Horowitz Wariacje na temat „Marsza weselnego”

  • Dowolny utwór o czasie trwania do 10 minut.

II Etap (40-45 min.):

  1. Dowolny utwór F.Chopina lub J.W.Krogulskiego (nagroda za najepsze wykonanie utworu J.W.Krogulskiego –wymagane wykonanie minimum jednego mazurka i poloneza)

  2. Jeden z następujących utworow:

  • F.Chopin: Andante Spianato i Wielki Polonez, op.22

  • F.Chopin: Polonez op. 44

  • F.Chopin: Polonez op. 53

  • F.Chopin: dowolne Scherzo

  • F.Chopin: dowolna Ballada

  • F.Chopin: opus Mazurkὀw

  • F.Chopin Sonata op.35

  • F.Chopin Sonata op.58

  • F.Chopin Fantazja op.49

  • F.Chopin Preludia op.28 (całość)

  • E.Grieg Sonata e-moll, op.7

  • F.Liszt: Rapsodia Węgierska: 2,6,12, 15

  • F.Liszt Rapsodia hiszpańska

  • F.Liszt: Walc Mephisto I

  • F.Liszt: Sonata "Dantejska"

  • F.Liszt Sonata h-moll

  • M.Balakirev: Islamey

  • S.Rachmaninov: II Sonata, op. 36

  • S.Rachmaninov Wariacje na temat Corellego

  • M.Musorgski: Obrazki z Wystawy

  • S.Prokofiev: Sonata: 2,3,6,7

  • A.Skriabin: Sonata: 2,5,9

  • I.Strawiński: Pietruszka

  • A.Ginastera: Sonata, op. 22

  • A.Ginastera: Tańce argentyńskie

  • M.Ravel: Scarbo

  • V.Horowitz: Transkrypcja

  • G.Cziffra: Transkrypcja

  • R.Schumann: Etiudy symfoniczne

  • F.Mendelssohn-Bartholdy: Variations Serieuses

  • Porównywalny utwór zaakceptowany przez dyrektora artystycznego.

 

3. Jeden lub więcej utworów do wyboru kandydata.

Utwory J.W.Krogulskiego do pobrania:

Marsz ofiarowany

Augustynowi Brzeżańskiemu

Mazur ofiarowany

Marii Lasockiej

Mazurek A la Chopin

Polonez ofiarowany

Madame Antoinette de Radomińska

Mazurek "Wiesniak"

Polonez dedykowany 

Magdalenie i Zofii Jahołowskim

Polonez wojskowy