top of page
277358706_1194153384695096_9083750660227501154_n.jpg
Maria Narodytska, Ukraina

Maria Narodytska jest pianistką pochodzącą z Ukrainy. Występowała w tak prestiżowych centrach muzycznych jak: Carnegie Hall w Nowym Jorku; Laeiszhalle w Hamburgu; Wiener Konzerthaus; Sala Maffeiana w Weronie; Casa da Musica w Porto; Ruth Taylor Recital Hall w San Antonio; Hylton Performing Arts Center w Virginia, jak również w innych salach koncertowych.

 

 W 2019 na łamach wydawnictwa OnClassical i Naxos America  ukazał się jej album z muzyką J. Brahmsa.

Album uzyskał znakomite recenzje w Rai Radio 3- jednej z najważniejszych rozgłośni radiowych we Włoszech. Jej druga płyta wydana przez  Nationalux, została wydana jako nagroda dla ulubionego pianisty publiczności podczas Richter International Piano Competition w 2020. W 2021 i 2022 Maria wydała 2 płyty z muzyką Schuberta dla OnClassical, wydaną przez Naxos of America.

 

Podczas ostatnich dwóch lat, Maria Narodytska została laureatką ponad 30 konkursów pianistycznych w tym pierwszych nagród: Orbetello, Oleggio, Fujairah, Citta di Barletta, Adilia Alieva, Tkaczewski, Ischia i wielu innych. Jako zwycięzca  Mauro Paulo Monopoli Piano Competition, została zaproszona do odbycia tournee we Włoszech w 2021.

 

Maria Narodytska jest cenionym pedagogiem. Obecnie uczy w High School of Music and Theater Hamburg jak również w  Tiziano Rossetti International Music Academy. Jej studenci otrzymali wiele nagród w międzynarodowych konkursach pianistycznych.

 

Maria Narodytska jest absolwentką Tchaikovsky National Music Academy of Ukraine, którą ukończyła u  prof. Natalia Tolpygo (fortepian) oraz Iryna Aleksiychuk (kompozycja). Następnie kontynuowała swoją edukację pod kierunkiem prof. Ralf Nattkemper i  prof. Stepan Simonian w High School of Music and Theater Hamburg jak również pod kierunkiem  prof. Dr. Milana Chernyavska w Kunst University Graz.

bottom of page