Al calidad (3).jpg

Giuseppe Devastato, Włochy

Giuseppe Devastato urodził się w Neapolu. Jest pianista i kompozyrorem cenionym przez  międzynarodowych krytyków. Jego profesorami byli: Carlo Alessandro Lapegna (Fortepian) oraz  Giacomo Vitale (Kompozycja). Na jego rozwój wpływ mieli również: Laura De Fusco, Francesco Nicolosi oraz Aldo Ciccolini.

Giuseppe Devastato współprawcował ze słynnymi instytucjsmi w Europie, Ameryce oraz Azji:  Manoel Theatre (Malta), Sala Villanueva (Meksyk),León Auditorium (Hiszpania), Auditorium Parco della Musica (Rzym), Ravello Festival (Włochy), Carnegie Hall  w Nowym Jorku (USA), National Philharmonic of Timisoara (Rumunia) National Auditorium of Kiev (Ukraina), Wuxi Gran Theater,  Beijing Performing Art Center, Shanghai Symphony Hall (Chiny), Scriabin Museum  Concert Hall (Rosja), National Auditorium of Tokyo.

Współpracował z takimi orkiestrami jak IASI Philharmonic, Symphony Orchestra of the State of Mexico, Kiev Symphony Orchestra, Sofia Chamber Orchestra, Accademia dell'Arco  oraz Saratoga Youth Spring Orchestra of New York.

Giuseppe Devastato otrzymał wiele nagród jak  Prize Cartagine 2011.

W  grudniu 2015 otrzymał 2 międzynarodowe nagrody na gali Global Music Awards w Los Angeles- Za kompozycję Toccata oraz za album pianista – kompozytor.

  

W 2014 roku zadebiutował jako pianista i kompozytor w Carnegie Hall. Na tę okazję skomponował “Sembazuru Fantasy” ( poświęcona ofiarom Tsunami) na skrzypce, fortepian i orkiestrę.

 

Jego płyty zostały wydane przez  Warner Chappel Music, CAM, Da Vinci Classics. Otrzymał za nie wiele nagród w prestiżowych magazynach muzycznych oraz od wytwórni radiowych.

 

Giuseppe Devastato jest regularnie zapraszany do prowadzenia kursów mistrzowskich oraz prezentacji nowej Książki o krytetiqch muzycznych neapolitanskiej szoły S. Thalberga w Europie, Azji i Ameryce.

 

Jego uczniowie otrzymali ponad 50 nagród w międzynarodowych konkursach jak:  S.Thalberg, Cesar Franck, Composers of Spain, Maria Herrero, Riga International Piano Competition, Windsor International Piano Competition, Newcastle YPN, F. Liszt Weimar etc.

 

Jest autorem kompozycji fortepianowych, kameralnych oraz symfonii. Jego kompozycje sa wykonywane na całym świecie oraz wydane przez Da Vinci Edition.

 

Jest również dyrektorem artystycznym International Piano Competition "The Neapolitan Masters" w Neapolu oraz  "Mimas Music Festival" w Procida Island (Włochy). 

 

 

Obecnie jest wykładowca kursów mistrzowskich w Europie, Ameryce, Azji oraz profesorem fortepianu i kameralistyki w  Musical Arts Madrid Academy i  Accademia Musicale Europea  w Neapolu.

 

Giuseppe Devastato jest oficjalnym artysta  Krause Piano oraz prezesem WPTA Hiszpania.